INNOVATION EDU TRENDS, czyli możliwość poznania naszych systemów "na żywo"

pusta sala konferencyjna
01.07.2024

W dniach 6-7 czerwca 2024 roku odbyła się XIII Ogólnopolska Konferencja IT - INNOVATION EDU TRENDS, skierowana do przedstawicieli środowiska akademickiego. W tym roku miejscem spotkania była Łódź, a wśród wielu omawianych tematów pojawiły się zagadnienia związane z systemami CMS i botami konwersacyjnymi dla uczelni, które mieliśmy okazję zaprezentować.


INNOVATION EDU TRENDS to cykliczne wydarzenie organizowane już od wielu lat z myślą o uczelniach. Stanowią unikalne miejsce gromadzące osoby odpowiedzialne za zarządzanie szkołami wyższymi, ekspertów i praktyków skupionych na obszarach kluczowych dla współczesnej edukacji i nauki.

O trendach i technologiach

Jak co roku, starannie wyselekcjonowano zagadnienia najbardziej interesujące środowisko akademickie w kontekście współczesnej rzeczywistości i zmieniających się warunków funkcjonowania uczelni. Każdy z tak przygotowanych tematów został szeroko omówiony przez ekspertów podczas paneli dyskusyjnych i uzupełnione w ramach praktycznych warsztatów prowadzonych przez specjalistów.

Wśród nich znalazły się tak istotne obecnie:

  • Cyberbezpieczeństwo - wyzwania stojące przed środowiskiem akademickim i naukowym.
  • Zastosowanie sztucznej inteligencji w edukacji i nauce.
  • Zmiany legislacyjne w obszarze instytucji szkolnictwa wyższego i nauki.
  • W jaki sposób przygotować się do wdrożenia rozwiązania IT na uczelni?
  • Transfer wiedzy i technologii w trzeciej misji uczelni.
  • Cyfrowa uczelnia – integracja z otoczeniem na przykładzie USOS.

Uczestnicy Konferencji mieli okazję zobaczyć, jak wygląda atak hakerski na pocztę elektroniczną studentów i pracowników jednej z uczelni w Polsce. Natomiast w ramach Laboratorium Innowacji mogli poznać środowiska systemów wpisujących się w omawiane zagadnienia. Wśród nich zaprezentowane zostały autorskie rozwiązania OPTeeam:

O CMSie dedykowanym uczelniom

Podczas sesji poświęconej autorskiemu systemowi CMS web360 przedstawiliśmy proces szybkiego tworzenia nowego portalu, a także jego swobodnej modyfikacji bez użycia kodu. Dodatkowo pokazaliśmy, jak łatwo dostosować utworzony portal do wymogów normy WCAG 2.1, dzięki wbudowanym w systemie web360 walidatorom treści i szablonów.

przystojniak z brodą pokazujący web360

W trakcie warsztatu zaprezentowaliśmy również Moduł Deklaracji Dostępności umożliwiający jej łatwe tworzenie z poziomu dedykowanego formularza nie wymagającego znajomości kodu html. Wszystko to zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi określającymi szczegółowo zawartość i strukturę deklaracji dostępności.

Przedstawiliśmy również wyniki przeprowadzonego audytu WCAG 2.1 potwierdzającego dostępność cyfrową systemu web360 również po stronie jego panelu administracyjnego. Omówiliśmy zagadnienia związane z opublikowaną normą WCAG 2.2 i wprowadzonymi modernizacjami w systemie web360, dzięki którym użytkownicy nie będą musieli ponosić dodatkowych kosztów w momencie jej wejścia w życie.

przystojniak z brodą pokazujący web360


Wirtualny Asystent

W ramach sesji poświęconej Wirtualnemu Asystentowi OPTiBOT zaprezentowaliśmy możliwości naszej autorskiej aplikacji opartej na sztucznej inteligencji, która działa w ramach jednego środowiska systemu web360.

Omówione zostały tematy:

  • tworzenia wielu Wirtualnych Asystentów działających w jednym środowisku,
  • tworzenia modelu intencyjnego oraz sposób jego zarządzania,
  • konfiguracji bazy treningowej, historii rozmów, schematów rozmów i odpowiedzi,
  • gotowych kontentów potrafiących obsłużyć procesy rekrutacyjne, tok studiów, onboarding studentów, akademickie biuro karier czy osób z niepełnosprawnościami,
  • przejmowania rozmów przez żywych konsultantów,
  • osadzania ankiety w kontrolce chat,
  • możliwości konfiguracyjnych kontrolki chat w tym ustawienia jej wyglądu,
  • możliwości integracji z systemami USOS, IRK

młody kawaler bez włosów pokazujący aplikację optibot

W przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konferencji INNOVATION EDU TRENDS, a my już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania i możliwości zaprezentowania nowych funkcjonalności, nad którymi nieustannie pracujemy.

Przejdź do strony konferencji

Do zobaczenia!


web360 product ownerDamian Stanisławczyk
Product Owner

ikona koperty