System Akademickich Biur Karier
Interakcje zawodowe
Internetowy punkt informacji w zakresie świadczenia usług zawodowych
System Akademickich Biur Karier daje możliwość wykorzystania wielu rodzajów form nowoczesnej komunikacji i współpracy w zakresie interakcji zawodowych pomiędzy studentami, absolwentami a potencjalnymi pracodawcami.
Pracownicy biura karier
Kanał komunikacji i narzędzie pośrednictwa między studentami i absolwentami a środowiskiem rynku pracy.
Student i absolwent
Wiarygodne i rzetelne źródło spersonalizowanych ofert pracy i miejsce promocji indywidualnych kompetencji zawodowych.
Potencjalny pracodawca
Bezpośredni i skuteczny kanał wymiany informacji z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową i poszukującymi pracy.

Wirtualne Biuro Karier
System zwiększający dostępność akademickich biur karier
Dla pracowników akademickich biur karier system stanowi centralny punkt gromadzenia i publikacji najważniejszych informacji, co znacząco pozwala na ujednolicenie, a przez to usprawnia komunikacji związanej ze wsparciem w budowani relacji zawodowych pomiędzy stronami rynku pracy. Wspiera biura karier w organizacji staży i praktyk, podnoszących kompetencje kursów i szkoleń, dystrybucji ofert pracy i kojarzenia studentów i absolwentów z potencjalnymi pracodawcami. Zapewnia kompletne raporty dotyczące aktywność użytkowników oraz statystyki publikacji i wykorzystania ofert pracy.

Zalety zastosowania
Poznaj możliwości Systemu Akademickich Biur Karier
Informowanie o ofertach pracy, staży i praktyk.
Organizacja eventów kompetencyjnych, kursów i szkoleń.
Badanie kompetencji studentów i absolwentów.
Weryfikowanie losów zawodowych absolwentów.
Wymiana doświadczeń uczestników rynku pracy.
Ocena kompetencji zawodowych studentów i absolwentów.
Badanie potrzeb pracodawców w kontekście kompetencji studentów.
Self-development osób poszukujących zatrudnienia i pracodawców.
Strefa studenta
Platforma prezentacji kwalifikacji zawodowych studentów i absolwentów
W specjalnie zaprojektowanej strefie studenci i absolwenci uczelni mają możliwość publikowania swoich CV, tworząc w ten sposób bazę danych ułatwiającą im zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez wejście na rynek pracy w formie praktyk, stażu lub zatrudnienia. Dostęp do niej posiadają zatwierdzone przez uczelnie firmy, instytucje i organizacje poszukujące pracowników, które mogą przeglądać tak zbudowane kompetencyjne zasoby według kryteriów zgodnych z własnymi preferencjami kwalifikacyjnymi.
Strefa pracodawcy
Platforma prezentacji pracodawców i publikowanych przez nich ofert pracy
System umożliwia wielowymiarową prezentację działalności pracodawców i ich aktualnych ofert zatrudniania, jak również staży umożliwiających studentom oraz absolwentom zdobycie doświadczenia zawodowego. Personalizowane treści dostępne są po zalogowaniu i wyświetlane odpowiednio do profilu korzystającego z systemu studenta bądź absolwenta, którzy o nowych wpisach i ogłoszeniach informowani sią bezpośrednio na wskazany adres e-mail za pośrednictwem newslettera.
Zestaw modułów
Praktyczny zestaw wbudowanych funkcjonalności
System został tak zaprojektowany, aby dostarczyć pracownikom biur karier narzędzia ułatwiające komunikację ze studentami i absolwentami w zakresie podnoszenia przez nich kompetencji i poszukiwania pracy. Jest prosty w obsłudze, a dzięki zgodności ze standardami WCAG 2.1. dostępny cyfrowo.
Moduł studenta/absolwenta
Pozwala użytkownikom na samodzielne zarządzanie profilem, którzy za pomocą prostych w obsłudze narzędzi mogą stworzyć wirtualne CV zawierające informacje m.in. o wykształceniu, umiejętnościach czy doświadczeniu zawodowym. Umożliwia również na wyszukiwanie i profilowanie publikowanych w systemie ofert pracy.
Moduł pracodawcy
Stanowi rejestr pracodawców i z opcją edycji ich profili, dodawaniem i promocją oferty pracy, staży oraz praktyk. Posiada wyszukiwarką potencjalnych kandydatów na prezentowane stanowiska pracy, odnajdywanych na podstawie zdefiniowanych kryteriów.
Moduł pracownika Biura Karier
Umożliwia upoważnionym osobom administrowanie serwisem, a także akceptację, odrzucenie i edycję informacji publikowanych w portalu. Z jego poziomu tworzone są konta użytkowników, profile studentów i pracodawców, a także publikowane oferty i ogłoszenia na temat rynku pracy.
Moduł administratora systemu
Funkcja przeznaczona dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie poprawnością działania systemu, stworzonego w nim serwisu i zbudowanej bazy danych. Z jego poziomu przydzielane są uprawnienia dla pracowników biura karier.
Moduł zarządzania informacją
Wbudowane i proste w obsłudze narzędzia redaktorskie umożliwiają zarządzanie wszystkimi treściami zamieszczanymi w portalu. Pozwalają również na zarządzanie jego strukturą, poszczególnymi podstronami, publikowanymi banerami i dodawanymi plikami.
Moduł komunikacji
Pozwala studentom na dzielenie się wiedzą, a pracodawcom na udostępnianie informacji i komunikację z potencjalnymi kandydatami. Umożliwia obsługę mailingów z zakresie m. in. wymiany informacji oraz przesyłania bieżących ofert pracy.

System Akademickich Biur Karier jest rozwiązaniem otwartym, co daje możliwość dokonywania zmian i modyfikacje. Dzięki temu może być w sposób indywidualny dostosowany do potrzeb uczelni nie tylko na etapie uruchomienia, ale również po wdrożeniu, już w trakcie użytkowania. Jest również otwarty na integracje i wymianę danych z używanymi rozwiązaniami, jak systemem obsługi toku studiów, systemem obiegu dokumentów, system monitorowania losów zawodowych absolwentów. Może również być połączony z serwisami społecznościowymi.